П`ятниця, 03.05.2024, 07:27

Головна Форум Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
НАПРЯМКИ РОБОТИ
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 85
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 
Головна » 2015 » Липень » 2 » ДОРОГЕ ПРАВОСУДДЯ
22:09
ДОРОГЕ ПРАВОСУДДЯ

За новим Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», що прийнятий Верховною Радою України 22 травня 2015 року підвищуються ставки судового збору при поданні позовів до суду.

За умовами Закону розмір судового збору прив’язаний до розміру мінімальної зарплати і за певними судовими справами особі прийдеться сплатити кілька розмірів мінімальної зарплати, чого вона не зможе зробити – це означатиме, що людина не зможе захистити свої права у суді.

Таке підвищення недоцільне в сьогоднішніх економічних умовах. При прийнятті Закону не враховано рівня доходів громадян, підприємців.

Судами перших інстанції у багатьох (якщо не більшість) випадках не повною мірою захищаються права осіб, тому і виникає гостра потреба у їх оскарженні. Підвищення ж ставки судового збору за подання апеляційної та касаційної скарги, а також на звернення до Верховного Суду України не сприятимуть цьому.  Зменшення апеляційних та касаційних скарг у свою чергу не сприятимуть виробленню єдиних правових позицій та практики по спорах.

Незрозумілою є позиція законодавця при штучному поділі осіб (сторін процесу) за принципом сплати різних сум судового збору на фізичних та юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців. Це призведе тільки до нових схем та маніпуляцій, наприклад, юридичні особи з метою економії коштів при зверненні до суду передаватимуть право вимоги фізичним особам.  Крім цього це порушує принцип рівності сторін у суді та рівності перед законом.

 За Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод усім гарантується право на справедливий суд та ефективний спосіб правового захисту. Національне законодавство також гарантує усім рівний доступ до правосуддя і захист свої порушених прав і інтересів у суді. Здійснення цього права неможливе за умови надмірного економічного (фінансового) тиску – тобто – збільшення судового збору це фінансова перешкода для звернення до суду. Такі обставини тільки спонукатимуть  вирішення питань поза межами суду, на власний розсуд і спосіб.

Збільшення розміру судового збору іде врозріз із демократичними принципами  забезпечення захисту прав та свобод громадян і зменшує доступ до правосуддя. Це також суперечить положенням Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та і самій судовій практиці Європейського суду з прав людини.

На мою думку це не покращить якості правосуддя, а тільки збільшить його «ціну». Тепер судитись зможуть тільки заможні.

Якихось важливих і вагомих підстав збільшення розміру судового збору немає, та й бюджет цим не суттєво наповниш.

Звісно Президент України може накласти на нього вето. Побачимо.

Категорія: Головна сторінка | Переглядів: 669 | Додав: Admin9964 | Теги: Судовий збір, адвокат, правосуддя, Інститут права, Суд, судовий захист, Іван Парубій | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Календар
«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Анонси

•  Зареєструватися на участь у юридичних семінарах можна подавши заявку, зразок якої розміщено на цьому сайті, на електронну пошту – GOInstytutprava@mail.ru. А також звернутися до нас із запитаннями можна на цьому сайті, на сторінках соціальних мереж та зателефонувати на номера телефонів вказаних в контактній інформації.

 У зв’язку із обмеженими можливостями приміщення, участь у семінарах можуть взяти лише 30 чоловік. Як правило це люди, котрі першими зареєструвались у вказаному порядку.

Архів записів
Корисні посилання

banner_president

banner_president

banner_rada

Урядовий-портал_

Офіційний сайт Міністерства юстиції України

судова влада України

Єдиний державний реєстр судових рішень

верховний суд Уккраїни

Категорії розділу
Архів ЗМІ [41]
Головна сторінка [277]
Конструктор сайтів - uCoz